POGORZELICA - najbardziej na wschód wysunięta miejscowość Gminy Rewal. Przepięknie usytuowana wzdłuż brzegu morskiego i szerokiego pasa wydm porośniętych sosnowym lasem, gwarantuje czyste środowisko i wspaniały, leczniczy mikroklimat. Walory te z roku na rok doceniają coraz szersze rzesze wczasowiczów i kuracjuszy spędzając tu corocznie urlopy lub turnusy rehabilitacyjne.
JUŻ PRZED pierwszą wojną światową berliński profesor Spruth wspólnie z jedną ze szczecińskich firm wykupili tu duże tereny leśne, które podzielili na działki sprzedając je następnie osadnikom. Metr kwadratowy ziemi kosztował jedną ówczesną markę.  


BURZLIWY rozwój tego kąpieliska datuje się na przełom lat dwudziestych i trzydziestych. W roku 1939 mieszkały tu 592 osoby, głównie chłopi i rybacy. Jednak aż w 56 domach zorganizowano już pensjonaty i wynajmowano pokoje gościnne.
DZIŚ POGORZELICA to przede wszystkim duże obiekty turystyczne i sanatoryjno - wczasowe, bardzo często o wysokim standardzie. Wiele z nich prowadzi działalność całoroczną oferując swoim gościom wczasy wypoczynkowe oraz szeroką gamę zabiegów rehabilitacyjnych i odnowy biologicznej.
 W SEZONIE LETNIM cała miejscowość wprost tętni życiem. Liczne kawiarnie, bary i smażalnie otwarte są do późnych godzin wieczornych. Pogorzelicę często odwiedzają również gwiazdy polskiej estrady, co stanowi dodatkową atrakcję dla wszystkich tu wypoczywających.
ZAPRASZAMY każdego, kto jeszcze tu nie był, - tych którzy znają uroki tej miejscowości namawiać do powrotu w nasze strony już nie potrzeba.